شهردار بستان در پاسخ به معاون استاندار:

افراد سودجو به دنبال قطع معیشت مردم بستان هستند

اهواز- بی شک مختل کردن اقتصاد و معیشت مردم و سازمان های خدمت رسان در نقطه صفر مرزی مانند شهرداری بستان که با اکثر قریب به اتفاق مردم رابطه مسقیم و غیرمستقیم کاری و مالی دارند، باعث بر هم خوردن نظم اجتماعی و رخدادهای غیرقابل پیش بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از خوزستان، شهر بستان در انتهای جاده مواصلاتی رودخانه بی آب کرخه و بدون هیچ گونه صنایع اشتغالزا با زمین های شور و اکثرا آلوده به مین و مواد منفجره که تنها محل اشتغال مردم در این بازارچه مرزی است. شهرداری بستان از سال ۱۳۸۵ وهمزمان با افتتاح مرز چذابه، وظیفه خدمات رسانی مانند نظافت ودفع زباله، آب پاشی محوطه بارانداز، نوبت دهی ماشین ها وکارگران وحمل ونقل آنها، نگهداری فضاهای خدمانی و رفاهی به رانندگان وکارگران مانند نمازخانه، سرویس های بهداشتی، حمام ها، آبخوری ها و خوابگاه های رانندگان وایستگاه آتش نشانی و… برعهده دارد. علاوه بر اشتغال جوانان بستان در بارانداز از محل درآمدهای محدود آن نیز جهت تامین بخشی از حقوق پرسنل شهرداری تامین می شود.
در پی فرافکنی برخی افراد سود جو علیه نحوه فعالیت های شهرداری بستان در بارانداز بازارچه مرزی چذابه این شهرداری در راستای ساماندهی هرچه بهتر و ارائه خدمات شایسته به بازرگانان، کارگران و رانندگان این بارانداز اقدام به توسعه فعالیت های عمرانی و خدماتی مختلفی در سطح بارانداز کرده است که موجب رضایتمندی مسوولان، بازرگانان، کارگران و رانندگان شد.
متاسفانه بعضا شاهد هستیم افرادی بر مسند سازمان های مهم و پست های مدیریتی استان تکیه زده اند که بدون شناخت کافی از موضوع و عدم درک موقعیت جغرافیایی، اجتماعی و فرهنگی منطقه می خواهند از راه دور نسخه برای مشکلات بپیچند.
بی شک مختل کردن اقتصاد و معیشت مردم و سازمان های خدمت رسان در نقطه صفر مرزی مانند شهرداری بستان که با اکثر قریب به اتفاق مردم رابطه مسقیم و غیر مستقیم کاری و مالی دارند، باعث برهم خوردن نظم اجتماعی و رخدادهای غیر قابل پیش بینی می شود.
از رئیس اتاق بازرگانی اهواز که به جای پرداختن به مشکلات فراوان حوزه کاری خود در همه جلسات با تخریب بی دلیل و مغرضانه قصد ضربه زدن به شهرداری بستان و مردم محروم منطقه را دارد می خواهم در چار چوب و حیطه کاری خود عمل کند.
لازم به ذکر است زمین ۱۲ هکتاری محوطه بارنداز و کانکس های موجود در چذابه متعلق به شهرداری بستان است واین شهرداری طی چندین سال با سرمایه گذاری، دیوار چینی آسفالت محوطه و آبرسانی شرب ونظافت ودفع پسماند از تجار بابت همه خدمات ذکر شده اجاره دریافت می کند و افزایش کرایه براساس مصوبه استانداری انجام گردید. ضمنا مبلغ کرایه طی ده سال گذشته افزایش نیافته بود.

شهرداری بستان در طول چند ماه گذشته ودر ادامه فعالیت خدماتی خود اقدامات خوبی در سطح بارانداز بازارچه مرزی چذابه انجام داده است که گزارش کتبی و تصویری آن به شرح ذیل می باشد:
۱- جهت تامین امنیت بارانداز تفاهم نامه ای بین هنگ مرزی و شهرداری بستان انجام گردید که طبق آن هنگ مرزی در زمینه کنترل و ایجاد نظم در محوطه بارانداز همکاری می کند و شهرداری بستان جهت تجهیز پاسگاه ها و کمک به هنگ مرزی ماهیانه مبلغ یکصد میلیون ریال پرداخت خواهد کرد.
۲- خروجی دوم ماشین های ایرانی از بارانداز پس از برداشتن قسمتی از دیوارهای بتنی بارانداز و ساخت درب فلزی انجام گردید . همچنین مسیر هندسی و حرکت ماشین های سنگین به وسیله یکصد عدد نیو جرسی بتنی سه متری خریداری شده ترسیم و اجرا گردید.
۳- جهت ساماندهی و مکانیزه نمودن پارکینگ شهرداری دکل و تجهیزات رادیویی نصب گردید و سیستم poss(پرداخت الکترونیکی) راه اندازی گردید. سیستم پلاک خوان کامپیوتری جهت صدور اتوماتیک نوبت نیز طراحی و در حال برنامه نویسی می باشد که ظرف هفته آینده کیوسک تمام اتوماتیک با قابلیت اسکن پلاک و چاپ بر روی برگه نصب می شود.
۴- دفتر رسیدگی به شکایات را اندازی گردید و مدیر داخلی بارانداز جهت پاسخگویی و مدیریت خدمات رفاهی به رانندگان و تجار منصوب گردید
۵- دو عدد کانکس بزرگ جهت استراحتگاه رانندگان تهیه و در محل بارانداز نصب گردید برای ۱۶ چشمه سرویس بهداشتی ظرف دو هفته گذشته لوله کشی آب و فاضلاب ، کاشی کاری ، احداث منهول های فاضلاب و اجرای سیستم برق کشی و مخزن پنج هزار لیتری تهیه و آماده سرویس دهی گردید جهت اجرای آب آشامیدنی مخزن پنج هزار لیتری و ۲۰ شیر آب با ساختمان جداگانه احداث و آماده سرویس گردید
۶- با استقرار مدیر داخلی تمام وقت در بارانداز و جایگزین نمودن افراد مجرب و توانمند در محل کنترول ورود و خروج و نوبت دهی ها شاهد تسهیل در کار و رضایت رانندگان تجار هستیم
۷- ضمناً ایستگاه آتش نشانی با دو دستگاه مستقر و نیروی با تجربه در بارانداز افتتاح گردید همچنین ماشین آلات سنگین مانند لودر ، گریدر ، آب پاش ، ماشین حمل زباله به صورت شبانه در بارانداز جهت نظافت بارانداز و خدمات رسانی مستقر هستند
۸- سیستم دوربین مدار بسته در پارکینگ و بارانداز نصب گردید.
شهرداری بستان از حمایت های مستمر فرماندارمحترم دشت آزادگان و مسوولان استانی و همچنین اعضای شورای اسلامی شهر بستان تقدیر و تشکر می کند.
این شهرداری تمام تلاش و سعی خود را در جهت فراهم کردن زمینه های لازم در راستای توسعه و رونق اقتصادی بازارچه مرزی چذابه بکار گرفته است.
در مجموع شهرداری بستان ظرف چند ماه گذشته بیش از سه میلیارد ریال جهت توسعه خدمات رفاهی بارانداز چذابه هزینه نمود قبل از این خدماتی نظیر خوابگاه های رانندگان، حمام ها، اتاق تلویزیون و سرویس های بهداشتی و همچنین ایجاد امنیت با استقرار نیروی انتظامی مسلح به صوت شبانه روزی در پارکینگ شهرداری وجود داشته است.

شهردار بستان،سید کریم سعیدی